Serie B – strzelcy: klasyfikacja i typy
Najlepsi strzelcy – Serie B w bieżącym sezonie, z golami na 90 minut i z karnych, a także najbardziej prawdopodobni strzelcy najbliższych meczów. Prowadzi Shpendi C. (Cesena), gole: 8.
Najbliższe mecze
Na najbliższe mecze – Serie B nie ma jeszcze kursów na strzelców. Pojawiają się zwykle dzień–dwa przed kolejką. Do typów i kursów – Serie B.
Klasyfikacja strzelców Serie B 2026/27
| # | Zawodnik | Gole | Karne | Mecze | Min. | na 90 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shpendi C. Cesena | 8 | 1 | 10 | 845 | 0,85 |
| 2 | Belotti A. Modena | 7 | – | 7 | 343 | 1,84 |
| 2 | Mosquera D. Hellas Verona | 7 | – | 6 | 385 | 1,64 |
| 2 | Johnsen D. zawieszony Palermo | 7 | – | 10 | 806 | 0,78 |
| 2 | Di Nardo A. Juve Stabia | 7 | 1 | 9 | 624 | 1,01 |
| 6 | Vavassori D. Palermo | 6 | – | 10 | 770 | 0,70 |
| 7 | Ruocco F. Mantova | 5 | – | 10 | 735 | 0,61 |
| 7 | Russo R. Avellino | 5 | – | 10 | 813 | 0,55 |
| 9 | Bonazzoli F. Cremonese | 4 | – | 8 | 529 | 0,68 |
| 9 | Pittarello F. Pisa | 4 | – | 8 | 566 | 0,64 |
| 9 | Silipo A. Ascoli | 4 | – | 10 | 687 | 0,52 |
| 9 | Saporiti E. Empoli | 4 | 1 | 10 | 844 | 0,43 |
| 13 | Gori G. Ascoli | 3 | – | 8 | 248 | – |
| 13 | Rubino T. Carrarese | 3 | – | 7 | 296 | 0,91 |
| 13 | Insigne L. Sampdoria | 3 | – | 5 | 305 | 0,89 |
| 13 | Marras T. Pisa | 3 | – | 6 | 344 | 0,78 |
| 13 | Siatounis A. Benevento | 3 | – | 9 | 598 | 0,45 |
| 13 | Caso G. kontuzjowany Modena | 3 | – | 8 | 628 | 0,43 |
| 13 | Besaggio M. Avellino | 3 | – | 10 | 764 | 0,35 |
| 13 | Ambrosino G. Modena | 3 | – | 10 | 862 | 0,31 |
Tylko mecze ligowe bieżącego sezonu, bez pucharów krajowych i europejskich. Przy równej liczbie goli decyduje mniej goli z karnych, potem mniej minut. Uwzględniono 100 z 107 rozegranych meczów ligowych; gole z brakujących meczów nie są tu ujęte.
Kto strzela najczęściej w przeliczeniu na minutę?
Klasyfikacja strzelców faworyzuje podstawowych zawodników. W przeliczeniu na 90 minut (co najmniej 450 minut, 3 gole) w lidze Serie B prowadzą:
- Di Nardo A. Juve Stabia · 1,01 gola na 90 min (gole: 7 w 624 min)
- Shpendi C. Cesena · 0,85 gola na 90 min (gole: 8 w 845 min)
- Johnsen D. Palermo · 0,78 gola na 90 min (gole: 7 w 806 min)
- Vavassori D. Palermo · 0,70 gola na 90 min (gole: 6 w 770 min)
- Bonazzoli F. Cremonese · 0,68 gola na 90 min (gole: 4 w 529 min)
Częste pytania: strzelcy – Serie B
Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców – Serie B?
Shpendi C. (Cesena), liczba goli: 8 w 10 meczach ligowych (stan na 8 listopada 2026).
Kto ma najwięcej goli z karnych – Serie B?
Salvemini F. – wykorzystane karne: 2.
Czy gole samobójcze i karne liczą się w zakładach na strzelców?
Gole samobójcze nigdy nie liczą się zawodnikowi. Gole z karnych liczą się jak każdy inny gol, dlatego egzekutorzy karnych mają przewagę. Gole w serii rzutów karnych się nie liczą.
18+ · To nie jest rekomendacja zakładu: zakłady na strzelców mają wysokie kursy, bo zwykle przegrywają. Kursy z ostatniego pobrania, zmieniają się do pierwszego gwizdka, a składy znane są dopiero tuż przed meczem. Hazard może uzależniać · Pomoc: gamblingtherapy.org