2. Bundesliga – strzelcy: klasyfikacja i typy
Najlepsi strzelcy – 2. Bundesliga w bieżącym sezonie, z golami na 90 minut i z karnych, a także najbardziej prawdopodobni strzelcy najbliższych meczów. Prowadzi Zoma M. A. (Nürnberg), gole: 7.
Najbliższe mecze
Na najbliższe mecze – 2. Bundesliga nie ma jeszcze kursów na strzelców. Pojawiają się zwykle dzień–dwa przed kolejką. Do typów i kursów – 2. Bundesliga.
Klasyfikacja strzelców 2. Bundesliga 2026/27
| # | Zawodnik | Gole | Karne | Mecze | Min. | na 90 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zoma M. A. Nürnberg | 7 | – | 8 | 646 | 0,98 |
| 1 | Grodowski J. DSC Arminia Bielefeld | 7 | 1 | 10 | 851 | 0,74 |
| 1 | Klaus F. SpVgg Greuther Fürth | 7 | 2 | 10 | 883 | 0,71 |
| 4 | Iyoha E. 1. FC Magdeburg | 6 | – | 10 | 864 | 0,62 |
| 5 | Ceesay A. FC St. Pauli | 5 | – | 8 | 521 | 0,86 |
| 5 | Butler J. Energie Cottbus | 5 | – | 9 | 564 | 0,80 |
| 5 | Scobel P. Nürnberg | 5 | – | 10 | 825 | 0,55 |
| 5 | Glatzel R. VfL Wolfsburg | 5 | 1 | 9 | 622 | 0,72 |
| 5 | Reese F. VfL Wolfsburg | 5 | 1 | 10 | 862 | 0,52 |
| 5 | Harres P. Holstein Kiel | 5 | 1 | 10 | 898 | 0,50 |
| 5 | Zukowski M. kontuzjowany 1. FC Magdeburg | 5 | 2 | 9 | 771 | 0,58 |
| 5 | Brekalo J. Hertha BSC | 5 | 2 | 10 | 896 | 0,50 |
| 5 | Cigerci T. Energie Cottbus | 5 | 3 | 10 | 815 | 0,55 |
| 14 | Adewumi O. Hertha BSC | 4 | – | 10 | 541 | 0,67 |
| 14 | Urbich J. Eintracht Braunschweig | 4 | – | 10 | 578 | 0,62 |
| 14 | Gronning S. Hertha BSC | 4 | – | 9 | 579 | 0,62 |
| 14 | Bernhardsson A. VfL Wolfsburg | 4 | – | 8 | 651 | 0,55 |
| 14 | Damar M. VfL Wolfsburg | 4 | – | 10 | 753 | 0,48 |
| 14 | Meissner R. VfL Osnabrück | 4 | 1 | 10 | 882 | 0,41 |
| 20 | Yardimci E. 1. FC Kaiserslautern | 3 | – | 9 | 225 | – |
Tylko mecze ligowe bieżącego sezonu, bez pucharów krajowych i europejskich. Przy równej liczbie goli decyduje mniej goli z karnych, potem mniej minut. Uwzględniono 90 z 96 rozegranych meczów ligowych; gole z brakujących meczów nie są tu ujęte.
Kto strzela najczęściej w przeliczeniu na minutę?
Klasyfikacja strzelców faworyzuje podstawowych zawodników. W przeliczeniu na 90 minut (co najmniej 450 minut, 3 gole) w lidze 2. Bundesliga prowadzą:
- Zoma M. A. Nürnberg · 0,98 gola na 90 min (gole: 7 w 646 min)
- Ceesay A. FC St. Pauli · 0,86 gola na 90 min (gole: 5 w 521 min)
- Butler J. Energie Cottbus · 0,80 gola na 90 min (gole: 5 w 564 min)
- Grodowski J. DSC Arminia Bielefeld · 0,74 gola na 90 min (gole: 7 w 851 min)
- Glatzel R. VfL Wolfsburg · 0,72 gola na 90 min (gole: 5 w 622 min)
Częste pytania: strzelcy – 2. Bundesliga
Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców – 2. Bundesliga?
Obecnie na czele ex aequo są Zoma M. A., Grodowski J., Klaus F., każdy z liczbą goli 7 (stan na 8 listopada 2026).
Kto ma najwięcej goli z karnych – 2. Bundesliga?
Cigerci T. – wykorzystane karne: 3.
Czy gole samobójcze i karne liczą się w zakładach na strzelców?
Gole samobójcze nigdy nie liczą się zawodnikowi. Gole z karnych liczą się jak każdy inny gol, dlatego egzekutorzy karnych mają przewagę. Gole w serii rzutów karnych się nie liczą.
18+ · To nie jest rekomendacja zakładu: zakłady na strzelców mają wysokie kursy, bo zwykle przegrywają. Kursy z ostatniego pobrania, zmieniają się do pierwszego gwizdka, a składy znane są dopiero tuż przed meczem. Hazard może uzależniać · Pomoc: gamblingtherapy.org